Lowellas Bailey | Scanpix nuotr.

Austrijoje vykstančiame pasaulio biatlono čempionate ketvirtadienį įvyko varginančios vyrų 20 km lenktynės.

Neįtikėtiną stebuklą sukūrė 35-erių metų amerikietis Lowellas Bailey. Be klaidų šaudęs JAV biatlono veteranas distanciją įveikė per 48:07.4 sek. ir iškovojo aukso medalį. Iki tol per karjerą jis nebuvo iškovojęs nė vieno tokio rango varžybų apdovanojimo.

L.Bailey persvara prieš be klaidų šaudžiusį čeką Ondrejų Moravecą paskutiniame rate vis „tirpo“ ir vienu metu sumažėjo iki 0.1 sek. Tuomet amerikietis įsitaisė už ruso Aleksejaus Volkovo, „pataupė“ jėgas finišui ir galiausiai aplenkė čeką 3.3 sek.

Bronza šį sykį tenkinosi prancūzas Martinas Fourcade‘as. Pagrindinis favoritas prašovė 2 kartus, taip užsidirbdamas 2 baudos min. M.Fourcade‘as, kaip įprasta, trasoje buvo neįtikėtinai greitas, bet L.Bailey pralaimėjo 21.2 sek.

Lietuvos sportininkai į pirmąjį 40-uką nepateko, tad įskaitinių pasaulio taurės taškų neiškovojo. Tomas Kaukėnas (+ 4:43.1, 3) buvo 44-as, Karolis Dombrovskis (+ 6:25.4, 2) – 66-as, o Vytautas Strolia (+ 7:53.5, 5) – 73-ias tarp 100 sportininkų.

Nacijų taurės įskaitoje lietuviai su 2221 tašku pakilo į 21-ą poziciją, kuri garantuotų dvi vietas 2018 m. žiemos olimpiadoje. Tiesa, lietuviams nedaug trūksta iki 20-oje vietoje esančių suomių (2285) ir net penkių kelialapių į olimpiadą.

Čempionatas tęsis jau penktadienį, kai įvyks moterų 4x6 km estafetės lenktynės.

Omen
2017-02-17 08:16:43
Wtf? Jeigu prancūzas iškovojo 3 vietą, tai kas tada užėmė 2? Nes rašote, kad amerikietis buvo už ruso bet aplenkė čeką ir buvo pirmas. Tai kas tada 2? Čekas ar rusas? Ir nei vienoj vietoj nebuvo jokios ruso pagalbos, kokia dar pagalba? Kur ta jūsų ruso pagalba amerikiečiui???