Kevinas Pangosas | Fotodiena nuotr.

Kauno „Žalgirio“ (7/12) krepšininkai Eurolygoje iškovojo sensacingą pergalę.

Šarūnas Jasikevičius išvytas iš aikštės, o komanda 79:74 (20:20, 18:25, 19:16, 22:13) palaužė Maskvos CSKA (14/5) klubą ir nutraukė trijų nesėkmių seriją.

Kauniečiai CSKA komandai Eurolygoje prieš šią dvikovą pralaimėjo 17 rungtynių iš eilės.

Š.Jasikevičius iš aikštės dėl techninių pražangų išvytas ketvirtojo kėlinio pradžioje.

Susitikimo pradžioje puikiai veikė Leo Westermanno ir Augusto Limos tandemas, iš toli prisišaudė Kevinas Pangosas – 7:2. Nesiruošęs mažinti apsukų A.Lima pataikė ir sudėtingą metimą tolėliau nuo krepšio, o nuo jo atsilikti neketino dar vieną tritaškį įskraidinęs K.Pangosas – 12:7. Eurolygos čempionams priartėjus (12:11), toliau žibėjo nuostabų Renaldo Seibučio perdavimą dėjimu pavertęs A.Lima ir prasiveržimo įgūdžius pademonstravęs K.Pangosas. Įdomu tai, kad šie du krepšininkai vis dar vieninteliai pildė žalgiriečių taškų kraitį – 16:13. Prisijungti prie jų pavyko iš varžovų dvigubos priežiūros atsilaisvinusiam Pauliui Jankūnui (18:13), tačiau čia pat rezultatas jau tapo lygus – 18:18. Per likusią minutę komandos apsikeitė taikliais baudų metimais, tad pirmo kėlinio sirena fiksavo visišką lygybę – 20:20.

Antrajame ketvirtyje žaidimo gijas į savo rankas perėmė visai kiti žaidėjai: agresyviai rungtyniavo Lukas Lekavičius ir P.Jankūnas, o keturi paeiliui Brocko Motumo taškai rėžė atsilikimą iki 28:29. Nors tritaškį realizavo sėkmingą pasirodymą tęsęs B.Motumas, kitoje aikštės pusėje CSKA komandai atsiplėšti leido vedliu tapęs Viktoras Khryapa, tad nieko nelaukus Šarūnui Jasikevičiui teko šaukti pasitarimą – 31:38. Po jo tolimu šūviu apie save priminė K.Pangosas, užtikrintai dukart sužaidė Edgaras Ulanovas, tačiau ilsėtis žalgiriečiai keliavo būdami svečių užnugaryje – 38:45.

A.Limos dėjimai:

Trečiasis kėlinys startavo pačiu geriausiu scenarijumi, kėlusiu visus žiūrovus iš savo vietų: tritaškius smeigė K.Pangosas ir P.Jankūnas, įsižaidė L.Westermannas, du taškus pridėjo E.Ulanovas, o svečius bloku apdovanojo A.Lima – 50:47. Netrukus taip lengvai taškų rinktis CSKA šeimininkams nebeleido ir, ketvirčiui persiritus į antrą pusę, švieslentėje vėl degė lygūs skaičiai – 51:51. Tiek puolime, tiek ir gynyboje puikiai darbavosi A.Lima, slalomą krepšio link be problemų atliko L.Westermannas – 55:53. Tiesa, artėjant ketvirčio pabaigai, Lietuvos čempionų puolimas kiek išsiderino, ledus pralaužti pavyko tik L.Westermannui, tad prieš lemiamą rungtynių atkarpą priekyje vėl buvo svečiai – 57:61.

Kur kas kitokiomis nuotaikomis prasidėjo ketvirtasis kėlinys, kadangi už antrą techninę pražangą aikštelę priverstinai paliko Š.Jasikevičius, o CSKA krepšininkai pavojingai tolo – 57:65. Tai papildomos emocijos suteikė ne tik atsarginių žaidėjų suoleliui ar aikštėje buvusiems žalgiriečiams, bet ir susirinkusiems žiūrovams, kurių audringai palaikomas „Žalgiris“ staigiai grįžo į rungtynes – 61:65. Rankų nenuleidęs kamuolį puolime ėmė A.Lima, suklaidinęs varžovą taikliai krepšį atakavo K.Pangosas, o tribūnose triukšmo bombą sprogdino tritaškį įsūdęs Artūras Milaknis – 68:70. Dar labiau ošti žiūrovus privertė K.Pangosas, kuris ne tik atliko perdavimą E.Ulanovui, bet ir pats smeigė tolimą šūvį – 73:72. Prasidėjus paskutinei minutei svarbių baudų mesti stojo P.Jankūnas, o apgynus savąjį krepšį, pergalės link artino A.Milaknis – 77:74. Svečiams nesėkmingai bandant lyginti rezultatą, kamuolį atsikovojo ir baudų metimais emocingą pergalę prieš Eurolygos čempionus įtvirtino rezultatyviausias mačo žaidėjas K.Pangosas – 79:74.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 21 (2/4 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud.), Augusto Lima 12, Paulius Jankūnas 11, Leo Westermannas 10 (10 rez. perd.), Edgaras Ulanovas ir Brockas Motumas po 9, Artūras Milaknis 5, Lukas Lekavičius 2.

CSKA: Jamesas Augustine‘as 15 (5/6 dvit., 5/6 baud., 7 atk. kam.), Nando De Colo ir Cory Higginsas po 11, Viktoras Khryapa ir Andrejus Vorontsevičius po 9, Aaronas Jacksonas 8.

redikas
2017-01-25 20:18:29
saunuoliai,nors man zalgiris ir nepatinka,bet sveikinu,o galejo taip real pakraut,tiek nedaug truko.
kaip visada
2017-01-25 15:23:19
labai, aišku, smagu, nereali pergalė. beveik nebesekiau, bet pažiūrėjau - skiria 3 pergalės nuo 8v. tai žiauru...
da
2017-01-25 11:44:15
Malačius Maskoliūnas, galvojau subyrės visai Žalgiris, bet priešingai pradėjo gerą žaidimą demonstruoti.