Jonas Valančiūnas | Scanpix nuotr.

Jonas Valančiūnas pagerino karjeros atkovotų kamuolių rekordą, DeMaras DeRozanas sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes ir Toronto „Raptors“ (25/13) komanda šventė pergalę.

Ji namuose 114:106 (23:18, 23:37, 34:29, 34:22) nugalėjo Bostono „Celtics“ (23/15) ekipą.

Lietuvis per 28 minutes pelnė 18 taškų (6/18 dvit., 6/6 baud.), atkovojo 23 kamuolius, blokavo 2 metimus, bet triskart suklydo ir 4 sykius prasižengė.

23 atkovoti kamuoliai – J.Valančiūno karjeros ir „Raptors“ frančizės rekordas namų arenoje.

Dar krepšininkas metė 18 kartų ir pakartojo karjeros išmestų metimų rekordą.

J.Valančiūno žaidimo epizodai:

„Ar Valančiūnas yra užbaigtas produktas? Ne. Tačiau šiąnakt jis toks buvo“, - sakė „Raptors“ treneris Dwane‘as Casey.

Aukštaūgis vien ketvirtajame kėlinyje atkovojo 10 kamuolių, iš jų daugiausiai po paties netaiklių metimų. Jis žaidė paskutines devynias šio ketvirčio minutes.

„Jis blokavo metimus, jis buvo kovingas, jis dominavo po krepšiu“, - apie J.Valančiūną sakė „Celtics“ treneris Bradas Stevensas.

Pirmoje mačo pusėje pirmaujanti komanda keitėsi devynis kartus. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 5:05 minutei „Celtics“ buvo priekyje 102:95, bet tada „Raptors‘ spurtavo 19-4.

Likus žaisti mažiau nei minutei J.Valančiūnas blokavo Geraldo Greeno metimą ir išsaugojo komandos turėtą šešių taškų pranašumą. Tai vienas svarbiausių rungtynių epizodų.

J.Valančiūno blokas:

Trečiajame kėlinyje Bostono ekipa vienu metu pirmavo 16 taškų, tačiau 19 taškų per šį ketvirtį pelniusio D.DeRozano dėka prieš lemiamą kėlinį „Raptors“ turėjo 4 taškų deficitą.

Toronto klubas nutraukė savo dviejų pralaimėjimų ir varžovų keturių pergalių serijas.

„Celtics“: Isaiahas Thomasas 27 (5/11 dvit., 3/8 trit., 8/9 baud.), Marcusas Smartas 16, Alas Horfordas (9 atk. kam.) ir Geraldas Greenas po 14, Kelly Olynykas 13, Jae Crowderis 9.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 41 (15/27 dvit., 1/2 trit., 8/9 baud., 13 atk. kam.), Kyle‘as Lowry 24, Jonas Valančiūnas 18 (23 atk. kam.), DeMarre‘as Carrollas 11, Lucasas Nogueira ir Cory Josephas po 7.

dandrius
2017-01-11 17:35:15
Koks keistas straipsnio pavadinimas: "Tai yra dominuoti". Gal prieš talpinant straipsnį verta kartą kitą perskaityti? Tai galioja ir komentatoriams - tiek klaidų klaidelių. O Jonui sveikinimai! Neatsipalaiduok!
varda
2017-01-11 16:08:26
Na skaicius grazus bet reik nepamirsti kad ten kokie 8 reboundai buvo uzskaityti kai kamuolys puolime buvo tiesiog musinejamas kaip tinklinyje. Gynyboje dauguma kamuoliu buvo tokie, kai po varzovu metimo visi begdavo i savo aikstes puse o Jonas tiesiog vienas po kase pasiimdavo ta free ball. Statsai grazus, bet paziurejus highlightus nieko ispudingo taip ir nepamaciau. Na bet tokios jau ten tos taisykles :)
poits
2017-01-11 16:07:59
Pradėjo Jonas nuostabiai rungtynes ir labai nedaug trūko,kad jau pirmajame kėlinyje turėtų dvigubą dublį. Jam kai sekasi, jis truputį prarandą koncentraciją ir ima elgtis kiek neatskingai, todė prametė kelis meitmus iš neteisingų padėčių, gavo pražangą puolimeir sėdo ant suolo. Kas, beje, apribojo ir jo laiką labai žaidimo. Treneris turi jam įkalttikad negalima atsipalaiduoti sužaidus geresnę atkarpą. Bet ten visiem raptoriams tai būdinga. O šiaip ketvirtas kėlinys buvo geras labai, tai pirmas kėlinys šiais metais, kuriame buvo mažiau anti-krepšnio. Tiesa, būtina paminėti,kad derozanui sukrito absoliučiai viskas, ką metė, galima sakyti, tame kėlinyje, krito visos nesąmonės, tai kas visada būdina tik metimia link lentos, šį kartą suėjo į lanką, gal todėl ir išsikapstė. Ne tiek braižia skitoks žaidimo buvo, kiek tiesiog sukrito nesąmonės. Šiaip baugu, nes kas dabar bus,kai nekris..Jonas galėjo šiame mače susirinkti dar daug geresnę statisitką, jei nebūtų apribojęs savo laiko neteisingais sprendimais keliais. Šiaip vakar atrodė, kad net arbitra šitos komandos negerbia. Nes švilpukai ėjo r adikaliai į bostono pusę. Savo antižkrepšiniu jau net arbitrų pagarbą praranda. Bet po vakarykščio ketvirto kėlinio bikši akcijas pasikėlė ekipa.
quNNcy
2017-01-11 15:33:55
Pijus as ir galvociau apie kontrakta,zmogus kuriasi nepriekaistinga gyvenima kai baigs karjiera ir kas cia per nesamone "suprasi kas yra lietuva ir gimtine" koki cia shuda parasei? visas vasaras atidaves nuo jaunimo iki db ir dar tau blogai? del ko jam plesytis? del buduliu kurie eda cipsus,geria alu ir zviega per varzymas apsiseileja?... skirciau kokia vasara individualiam tobulejimui,tada pasipiltu komentarai,pasikeles zvaigzdunas,suamerikonejas ir panasus slamstas...
pijus
2017-01-11 13:05:16
tai ką tu, Jonai, Rio Olimpiadoje darei ? ar tau pačiam ne gėda ? (???) Lietuva taip tikėjo tavimi, o tu galvojai tik apie savo kontraktą ? Šiuo metu tylime ir viliamės, kad suprasi ... kas yra Lietuva ir Gimtinė.
...
2017-01-11 12:57:28
bet taiklumas koks ziaurus 6/18 :DD nemaciau as rungtyniu bet keista kaip jam leido ismesti net 18 metimu? visados ismesdavo po 7-9 metimus, o cia net tiek, vauuu. Siaip retai pamatysi tikra centra, kuris ismeta net 18 metimu per rungtynes. Jei butu pataikes bent 10/18 butu grazus skaiciai. pritruko taiklumo ir labai graziu skaiciu.
Heatbasket
2017-01-11 15:18:23
Žinojai kad kamuolio taisymas link krepšio irgi vertinamas NBA metimu ? O JV tikria megsta pasokinet su kamuoliuku kokiu 10rebu taip pasidare tuo paciu ir metimu panašiai .
Arta
2017-01-11 08:41:01
Labai gerai sužaidė rungtynių galą. Statistika gal kiek išpūsta tų pamušinėjimų, realiai ten nefiksuojant kiekvieno pamušimo kaip atkovoto kamuolio ir netaiklaus metimo statistika būtų maždaug 6/12 metimų ir 16 atkovotų kamuolių, bet skaičiai vis tiek įspūdingi.
komas
2017-01-11 08:40:32
Nu tikras zveris tas JV. Net baisu. O kas bus toliau. Monstras turbut))
vardsa
2017-01-11 08:21:14
mušinėjo po krepšiu ir tiek, nieko įspūdingo
quNNcy
2017-01-11 08:13:40
Uztenka vien highlight pazet ir matai daugiau nei reikia,is pradziu atrodo wow kiek metimu,bet prastas procentas,visa tai taisyti metimai,pamusimai link krepsio,o kaip zinote ten uzskaito kaip metima,demaras vel savo solo sou demonstruoja grybas,si kart 29 metimai... o casey pats kazkox neisbaigtas kaip treneris,visiskai bukas treneris,viskas statomas ant demaro su lowry,o visi like tai sekmes reikalas.