Pastarųjų dienų Lietuvos ledo ritulininkų naujienos užsienyje VIDEO

2017.01.10 12:00
Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
Jaunius Jasinevičius | asmeninio archyvo nuotr.

Jaunius Jasinevičius | asmeninio archyvo nuotr.

 Pastarosiomis dienomis įvairiose pasaulio ledo ritulio lygose savo pasirodymus tęsė Lietuvos žaidėjai. Sportas.lt apžvelgia, kaip sekėsi lietuviams ir jų atstovaujamiems klubams.

Elitinėje Suomijos lygoje „Liiga“ be traumuoto Tado Kumeliausko žaidęs Turku TPS klubas svečiuose po baudinių serijos 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) įveikė Mikelio „Jukurit“, išvykoje po pratęsimo 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:1) nusileido Kuopijo „KalPa“ ir savo arenoje po baudinių serijos 2:3 (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 0:1) pralaimėjo Raumos „Lukko“.

TPS (71 tšk.) tarp 15 komandų rikiuojasi 3-ia.


Stipriausios Lenkijos lygos autsaiderių grupėje Katovicų „Tauron KH GKS“ su Danieliumi Bogdziuliu svečiuose po pratęsimo 5:6 (1:1, 2:2, 2:2, 0:1) neatsilaikė prieš Torunės „Nesta Mires“. Puolėjas iš Lietuvos rungtynėms nebuvo registruotas.

„Tauron KH GKS“ (39 tšk.) bendroje įskaitoje tarp 11 ekipų užima 8-ą poziciją.


Pajėgiausioje Latvijos lygoje „Virsliga“ Marko Kaleinikovo atstovaujama Liepojos „HK Liepaja“ šventė dvi pergales – namuose 6:2 (0:1, 3:0, 3:1) prieš Jelgavos „HK Zemgale/LLU“ ir svečiuose 5:4 (1:1, 3:2, 1:1) prieš Rygos „HS Riga“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose įmušė įvartį.

„HK Liepaja“ (33 tšk.) 7 komandų pirmenybėse lieka 3-ia.


Anglijos „Premier“ lygos „lietuviškų“ komandų akistatoje Piterboro „Phantoms“ namuose 6:3 (2:0, 4:2, 0:1) nugalėjo Šefildo „Steeldogs“. Nugalėtojams Darius Pliskauskas atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Pralaimėjusiųjų gretose Arnoldas Bosas įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir gavo 8 baudos min., o Donatas Kumeliauskas nežaidė.

Kiek anksčiau „Phantoms“ svečiuose 1:6 (0:1, 1:2, 0:4) neprilygo Basinkstouko „Bison“. D.Pliskauskas atliko rezultatyvų perdavimą. Tuo tarpu „Steeldogs“ savo arenoje 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) pamokė Braknelo „Bees“. A.Bosas įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, o D.Kumeliauskas nežaidė.

Halo „Pirates“ su Ugniumi Čižu išvykoje po pratęsimo 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:1) pralaimėjo Svindono „Wildcats“, tačiau namuose 11:5 (6:2, 3:1, 2:2) sutriuškino Mančesterio „Phoenix“. Lietuvis pirmose rungtynėse gavo 2 baudos min., o antrose pelnė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir vėl užsidirbo 2 baudos min.

„Phantoms“ (45 tšk.) tarp 10 komandų rikiuojasi 3-ia, „Pirates“ (43 tšk.) – 5-a, o „Steeldogs“ (23 tšk.) – 8-a.


Jungtinėje Olandijos ir Belgijos lygoje Eindhoveno „Kemphanen“ klubas su Danieliumi Nomanovu namuose 8:6 (4:2, 2:1, 2:3) nugalėjo „KwadrO HYC Herentals“, o svečiuose 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) pranoko Tilburgo „Trappers“ dublerius. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o antrose pasižymėjo dar 2 rezultatyviais perdavimais bei užsidirbo 2 baudos min.

„Kemphanen“ (30 tšk.) A grupėje užima 2-ą vietą tarp 7 klubų.


Aukščiausioje Estijos lygoje „lietuviškasis“ Talino „HC Viking“ klubas išvykoje 7:3 (2:0, 3:1, 2:2) nugalėjo Narvos PSK. Egidijus Binkulis atliko rezultatyvų perdavimą, Rokas Arbačiauskas nepasižymėjo, o Evaldas Gudonis ir Karolis Krasilnikovas nežaidė.

„HC Viking“ (11 tšk.) užima antrą vietą tarp 4 klubų.


Antroje Norvegijos lygoje Haldeno „Comet“ su Pauliumi Gintautu du kartus pralaimėjo Oslo „Hasle/Loren“ – svečiuose 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) ir namuose po baudinių serijos 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1). Lietuvis pirmose rungtynėse kartą smūgiavo į varžovų vartus, o antrose gavo 2 baudos min.

„Comet“ (42 tšk.) tarp 10 komandų rikiuojasi 5-a.


Trečios Švedijos lygos autsaiderių grupėje „SK Lejon“ su Jauniumi Jasinevičiumi namuose 1:7 (1:2, 0:1, 0:4) nepasipriešino „HF Ornskoldsvik“, bet vėliau išvykoje šventė dvi pergales – 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) prieš „HK Solleftea“ ir 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) prieš „HC Vannas“. Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, antrose įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, o trečiose taip pat nepasižymėjo.

„SK Lejon“ (6 tšk.) Šiaurės diviziono išlikimo grupėje užima 4-ą vietą tarp 7 komandų.


Suomijos trečioje lygoje Danieliaus Benilovo atstovaujama KJT komanda išvykoje 0:5 (0:0, 0:2, 0:3) neprilygo „VG-62“. Gynėjas iš Lietuvos nepasižymėjo.

KJT (19 tšk.) užima priešpaskutinę – 15-ą – vietą.


Trečioje Norvegijos lygoje Ernesto Kieliaus atstovaujama Haugesundo „Seagulls“ komanda svečiuose du kartus nugalėjo „Jutul“ komandą – 5:3 (1:2, 2:1, 2:0) ir 7:6 (1:3, 1:2, 5:1). Per dvejas rungtynes 80 minučių sužaidęs E.Kielius iš viso atrėmė 47 iš 51 varžovų smūgio į vartus.

„Seagulls“ (13 tšk.) lieka 5-a tarp 7 ekipų.


Aukščiausioje Šveicarijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Emilijaus Krakausko atstovaujama Bylio „EHC Spirit“ komanda namuose po baudinių serijos 4:3 (0:0, 3:1, 0:2, 0:0, 1:0) įveikė „Gotteron MJ“, bet svečiuose taip pat po baudinių serijos 3:4 (1:0, 2:1, 0:2, 0:0, 0:1) pralaimėjo „SCL Young Tigers“. Lietuvis pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, gavo 2 baudos min. ir nerealizavo baudinio, o antrose įmušė 2 įvarčius.

E.Krakauskas per 32 šio sezono rungtynes įmušė 24 įvarčius ir atliko 16 rezultatyvių perdavimų. Jis tarp rezultatyviausių lygos žaidėjų užima 2-ą vietą.

„EHC Spirit“ (48 tšk.) tarp 12 ekipų žengia 8-a.


Šiaurės Amerikos jaunimo (iki 21 metų) lygoje (NAHL) Domanto Čypo atstovaujama „Wichita Falls Wildcats“ komanda namuose du kartus pralaimėjo prieš „Shreveport Mudbugs“ – 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) ir 2:6 (2:2, 0:0, 0:4). Lietuvis pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose kartą smūgiavo į varžovų vartus.

„Wichita Falls Wildcats“ (46 tšk.) Pietų divizione tarp 7 komandų rikiuojasi 2-a.


Aukščiausioje Norvegijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje Kipro Ribaičio atstovaujama „Stjernen“ komanda namuose 5:2 (0:1, 3:1, 2:0) įveikė „Sparta Sarpsborg“. Lietuvis rungtynėms nebuvo registruotas.

„Stjernen“ (16 tšk.) ir toliau užima paskutinę – 9-ą – vietą.


Šiaurės Amerikos jaunimo (iki 21 metų) dublerių lygoje (NA3HL) Dominyko Bogdziulio atstovaujama Bingamtono „Junior Senators“ komanda svečiuose du kartus nugalėjo Pitsburgo „Vengeance“ – 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) ir 6:1 (2:0, 3:0, 1:1). Lietuvis abejose rungtynėse įmušė po įvartį ir atliko po rezultatyvų perdavimą.

D.Bogdziulio sąskaitoje per 28 žaistas rungtynes – 33 įvarčiai ir 47 rezultatyvūs perdavimai. Jis tarp rezultatyviausių NA3HL žaidėjų užima 4-ą vietą.

„Junior Senators“ (61 tšk.) ir toliau dominuoja Šiaurės Vakarų divizione, o „Roc City Royals“ (25 tšk.) su Olegu Peliušenoku rikiuojasi 4-a tarp 6 komandų.


JAV jaunimo (iki 20 metų) lygoje „Richmond Generals“ su Ignotu Ragu 6:2 (1:2, 5:0) nugalėjo Springfildo „Pics“ ir 4:1 (2:1, 2:0) pranoko „Tampa Bay Juniors“, o rungtynių prieš „Decatur Blaze“ rezultatas nepateikiamas. Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, o antrose pasižymėjo 2 rezultatyviais perdavimais.

„Richmond Generals“ (45 tšk.) Pietų konferencijoje tarp 11 ekipų rikiuojasi 5-a.


Trečioje Suomijos jaunimo (iki 20 metų) lygoje be Viliaus Bučio žaidusi Raumos „Lukko Team“ namuose 5:7 (1:3, 0:3, 4:1) nusileido „VG-62“ ir nesėkme pradėjo antrojo etapo kovas.

„Lukko Team“ (0 tšk.) pirmoje grupėje tarp 8 komandų nukrito į 6-ą vietą.


Aukščiausioje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Raumos „Lukko“ su Kostu Gusevu patyrė du apmaudžius pralaimėjimus – namuose po pratęsimo 3:4 (0:2, 0:1, 3:0, 0:1) prieš Helsinkio IFK ir svečiuose po baudinių serijos 2:3 (0:0, 2:0, 0:2, 0:0, 0:1) prieš Helsinkio „Jokerit“. Gynėjas iš Lietuvos pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose užsidirbo 4 baudos min.

„Lukko“ (45 tšk.) užima paskutinę – 10-ą – poziciją.


Aukščiausioje Norvegijos jaunių (iki 18 metų) lygoje K.Ribaičio atstovaujama „Stjernen“ ekipa du kartus nusileido Lilehamerio ekipai – svečiuose po baudinių serijos 5:6 (1:3, 0:1, 4:1, 0:0, 0:1) ir namuose 4:8 (0:2, 2:2, 2:4). Lietuvis pirmose rungtynėse įmušė įvartį, o antrose nepasižymėjo.

„Stjernen“ (29 tšk.) užima 5-ą poziciją 10 komandų pirmenybėse.


JAV jaunių (iki 18 metų) lygoje (NAPHL) Pitsburgo „Esmark Stars“ su Tomašu Krukovskiu sužaidė net šešerias rungtynes. „Esmark Stars“ 3:6 (1:3, 1:2, 1:1) pralaimėjo „Thunder Bay Kings“, 0:5 (0:2, 0:3, 0:0) neprilygo „Shattuck-St.Mary‘s“, 1:6 (1:3, 0:2, 0:1) nusileido „Meijer AAA“, 4:3 (0:0, 3:2, 1:1) įveikė Naujojo Džersio „Junior Titans“, 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) nugalėjo „Colorado Springs Tigers“ ir 1:4 (1:2, 0:0, 0:2) pralaimėjo Arizonos „Bobcats“. Gynėjas iš Lietuvos žaidė visas šešerias rungtynes ir per jas atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Esmark Stars“ (14 tšk.) užima 15-ą vietą tarp 18 komandų.


Antroje Suomijos jaunių (iki 18 metų) lygoje Lapenrantos „SaiPa“ su dviem lietuviais namuose po pratęsimo 5:6 (2:0, 2:1, 1:4, 0:1) pralaimėjo „Diskos“, bet išvykoje po pratęsimo 5:4 (0:2, 2:1, 2:1, 1:0) nugalėjo HJK. Dominykas Motiejūnas pirmose rungtynėse nepasižymėjo, o antrose įmušė pergalingą įvartį pratęsime. Laurynas Lubys abiems mačams nebuvo registruotas.

„SaiPa“ (3 tšk.) tarp 10 ekipų rikiuojasi 4-a.


Aukščiausioje Suomijos jaunučių (iki 16 metų) lygoje dviejų lietuvių atstovaujama „K-Vantaa“ ekipa patyrė du pralaimėjimus savo arenoje – 1:2 (0:2, 0:0, 1:0) prieš Tamperės „Ilves“ ir 1:4 (0:2, 1:0, 0:2) prieš Tamperės „Tappara“. Martynas Grinius antrose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, o Faustas Nausėda buvo neregistruotas.

„K-Vantaa“ (0 tšk.) užima 8-ą vietą tarp 10 komandų.

Audrius Sadauskas
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.






Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL

04-01 Utenos Juventus 16:00 Šiaulių Šiauliai
04-01 Panevėžio Lietkabelis 17:00 Klaipėdos Neptūnas
04-01 Alytaus Dzūkija 19:00 Kėdainių Nevėžis
04-02 Kauno Žalgiris 17:00 Pasvalio Pieno žvaigždės
04-02 Vilniaus Lietuvos rytas 17:00 Prienų Birštono Vytautas

Eurolyga

03-30 Stambulo Anadolu Efes 20:00 Pirėjo Olympiacos
03-30 Bambergo Brose Baskets 21:45 Stambulo Darussafaka Dogus
03-30 Barselonos Barcelona Lassa 22:00 Tel Avivo Maccabi
03-31 Kauno Žalgiris 20:00 Milano Emporio Armani
03-31 Stambulo Galatasaray 20:00 Vitorijos Laboral Kutxa
03-31 Belgrado Crvena Zvezda 20:00 Kazanės Unics
03-31 Atėnų Panathinaikos 21:45 Maskvos CSKA
03-31 Madrido Real 22:00 Stambulo Fenerbahce

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Tre 03-29 Trakai 18 : 00 Žalgiris
Ket 03-30 Stumbras 18 : 00 Utenis Utena
Ket 03-30 Sūduva 20 : 00 Atlantas

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 04-01 Liverpool 14 : 30 Everton
Šeš 04-01 Manchester United 17 : 00 West Bromwich …
Šeš 04-01 Watford 17 : 00 Sunderland
Šeš 04-01 Leicester City 17 : 00 Stoke City
Šeš 04-01 Burnley 17 : 00 Tottenham Hotspur
Šeš 04-01 Chelsea 17 : 00 Crystal Palace
Šeš 04-01 Hull City 17 : 00 West Ham United
Šeš 04-01 Southampton 19 : 30 AFC Bournemouth
Sek 04-02 Swansea City 15 : 30 Middlesbrough
Sek 04-02 Arsenal 18 : 00 Manchester City
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio U-18 II diviziono A grupės ledo ritulio turnyras

04-02 Lietuva 06:00 Pietų Korėja
04-02 Rumunija 10:30 Kroatija
04-02 Estija 15:00 Didžioji Britanija
04-04 Kroatija 06:00 Estija
04-04 Rumunija 10:30 Lietuva
04-04 Pietų Korėja 15:00 Didžioji Britanija
04-05 Rumunija 06:00 Estija
04-05 Lietuva 10:30 Didžioji Britanija
04-05 Pietų Korėja 15:00 Kroatija

Lietuvos ledo ritulio čempionatas